جشنواره رایگان عکس ابوظبی ، با جایزه ۳۸۹,۰۰۰ دلاری

جایزه جهانی عکاسی ابوظبی را می توان جزو پر جایزه ترین جشنواره های جهان محسوب کرد که در مجموع نزدیک به چهارصد هزار دلار جایزه نقدی دارد.

در دوره پیشین این جشنواره که از طرف خانواده آل مکتوم در ابوظبی برگزار می گردد بسیاری از عکاسان ایرانی موفق به راهیابی شدند.
این جشنواره را ۱۸ داور بین المللی از سرتاسر جهان با تنوع تخصص های متفاوت داوری می کنند.. داوران حرفه ای, فتوژورنالیست های مطرح کشورهای عربی و همچنین مدیران موفق و دبیران عکس مجلات اروپایی و اساتید هنر آسیایی آثار رسیده را بررسی می کنند.

موضوعات:
۱- زیبایی نور ( رنگی و سیاه و سفید )
۲- موضوع امارات ( رنگی و سیاه و سفید )
۳- آزاد سیاه و سفید
۴- آزاد رنگی
تعریف موضوع زیبایی نور:استفاده درست از نور گویای تفاوتهای یک تصویر ارزنده یا یک اثر مانگار و شگفت انگیز هنریست . محدودیتی در طرح موضوع وجود ندارد, فقط می بایست اثر نور مشخصا در عکس مشهود باشد.
برنده جایزه کسی است که استفاده جذاب و اثرگذاری از نور را در عکس نشان دهد.

تعریف موضوع امارات: غنای بصری کشور امارات , از بیابان ها تا برج ها. تصاویر می بایست عناوین موجود در زیبایی امارات را نشان دهند. همچنین می توانند قدیمی باشند و پیش از پیشرفت امارات را نمایش دهند.

تعریف موضوع آزاد سیاه و سفید: فقط رنگ های سیاه و سفید مد نظر نمی باشند, استفاده موثر از نوردهی و سایه روشن ها نیز مهم است.

تعریف موضوع آزاد رنگی: قابلیتهای عکاس درین بخش بایستی متبلور شوند . این قسمت طراحی شده تا خلاقیت عکاسان به رقابت گذاشته شود. این بخش عکس سیاه و سفید نمی پذیرد.

سایت این جشنواره : http://hipa.ae/en/home

پس از ورود به سایت بر روی گزینه عضویت (join us ) کلیک کنید .

اضافه شده در تاریخ آذر ۱۷, ۱۳۹۱اضافه کردن نظر