نمایشگاه روهینگیا، قوم آواره در رشت

نمایشگاه عکس روهینگیا ، قوم آواره با موضوع آوارگان میانماری در بنگلادش از شنبه ۹ آذر ماه در نگارخانه مارلیک مجتمع خاتم الانبیاء (ص) رشت برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در این نمایشگاه که به همت مرکز فرهنگی میثاق و با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت مشترکاً توسط مهدی خوش نژاد از ایران و ظفرخان عکاس بنگلادشی برگزار می شود ۳۹ قطعه عکس در اندازه های ۵۰ در ۷۰ و ۱۰۰ در ۷۰ در معرض دید عموم قرار داده خواهد شد.

مهدی خوش نژاد متولد ۱۳۶۴ رشت و دارای مدرک کارشناسی گرافیک می باشد.  وی  نفر سوم جشنواره تایپوگرافی علی (ع) تنکابن در بخش پوستر ، پذیرفته شده در اولین جشنواره‌ی هنر بسیج (پوستر ) ،نفر دوم نخستین جشنواره عکس قاب بیداری خراسان ،  پذیرفته شده در مسابقه عکس جایزه‌ی جهانی بیداری و برگزیده ی بخش اصلی اولین دوره‌ی جشنواره‌ی فیلم و عکس همراه تهران در بخش عکس می باشد.

وی در مقام دستیار کارگردان مجموعه‌های قیام صحرا، اسرار زندان ابوسلیم، رو در رو با قهرمان، سفر به دیار پشتون‌ها، بین سندان و چکش و پیمان‌های پنهان و در مقام تصویر بردار مجموعه مستند ۱۱ قسمتی انقلاب لیبی و به دنبال سرزمین (مستند آوارگان میانماری در بنگلادش) را در کارنامه خود دارد.

خوش نژاد همچنین گرافیست فیلم‌های مستند  هائیتی زنده است، حماسه‌های خاموش، دلباخته، نورعلی، محراب، اندیشه حیات، قیام صحرا، اسرار زندان ابوسلیم، رو در رو با قهرمان، پرواز در آب، به نام آزادی، سفر به دیار پشتون‌ها، تولد در زمین سوخته و فیلم کوتاه «شربت سینه» بوده است.

او  این نمایشگاه را حاصل یک سفر کاری به بنگلادش می داند و عنوان می کند که عکسهای این نمایشگاه را با دوربین نیمه حرفه‌ای G9 گرفته و ۲۳ عکس از این مجموعه توسط خود او  و ۱۶ عکس توسط ظفرخان ثبت شده است.

وی هدفش از برگزاری این نمایشگاه را ، نمایش کمپ‌های آوارگان در نزدیکی مناطق مرزی  و زندگی غیر قانونی پناهندگان عنوان کرد.

گفتنی است نمایشگاه عکس روهینگیا ، قوم آواره از ۹ لغایت ۱۴ آذر ماه در نگارخانه مارلیک مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء (ص) رشت برگزار خواهد شد.

اضافه شده در تاریخ آذر ۱۶, ۱۳۹۲اضافه کردن نظر