عکاسی در سرمای منفی ۲۵ درجه !

اگر شما در محیطی کاملا سرد زندگی نمی‌کنید (یا دوربینتان را داخل یک یخچال فریزر آویزان نمی‌کنید) احتمالا شرایطی که حتی به دوربین‌های معمولی هم آسیب برساند را تجربه نکرده‌اید ،اما عکاس سوئیسی Alessandro Della Bella  این شرایط را تجربه کرده است.

او در تاریخ ۱۲/۱۲/۲۰۱۲ در پروژه یک روز بر روی زمین شرکت کرد، پروژه‌ای که هدفش مستندسازی حیات در گوشه و کنار جهان در یک روز بود. وی تصمیم گرفت ویدئویی از گذشت زمان در آسمان شب در طی دو شب در کوه‌های Piz Corvatsch و Piz Nair  تهیه کند جایی که دمای هوا در آن و در این دو شب به ترتیب -۲۵ و-۱۵ درجه سانتیگراد بود.

Alessandro در مدت این ۴۸ ساعت ۱۰ هزار عکس از ستاره‌ها در بالا و دره درپایین گرفت، وی به طور همزمان از ۵ دوربین DSLR برای گرفتن نمونه‌ها استفاده می‌کرد. این DSLR ها بدون آسیب از این پروژه نجات پیدا کردند و کار خود را به خوبی انجام دادند.

البته اگرچه دوربین‌ها جان سالم به‌در بردند اما سرمای شدید مشکلاتی هم برای Alessandro ایجاد کرد. او مجبور بود تعداد بیشتری لنز همراه خود بیاورد. هر زمان که یکی از لنزها یخ می‌زد، او آن را تعویض می‌کرد و یخ آن را با قراردادن آن در مقابل آتش آب می‌کرد تا مجددا قابل استفاده شود.

وی هچنین می‌گوید در این شرایط بزرگترین مشکل، باتری‌ها بودند. هر باتری یک تا ۲ ساعت بیشتر دوام نمی‌آورد، بنابراین باید مرتبا تعویض  و شارژ مجدد می‌شدند. این عکسها نشان‌دهنده چیزی است که شرکت‌های سازنده از آن با نام دوربین‌های مقاوم در برابر یخ‌زدگی یاد می‌کنند.

در زیر ویدیو حاصل این  تلاش را می توانید ببنید

اضافه شده در تاریخ دی ۲, ۱۳۹۱اضافه کردن نظر